DOBRY START DLA TWOJEGO DZIECKA BAWIĄC SWOJE DZIECI UCZ

Drogi Rodzicu, pamiętaj, że każde Dziecko może być szczęśliwe i wcale nie zależy to od zasobności Twojego portfela. Pierwsze 4 lata życia Dziecka to najszybszy przyrost  Jego umiejętności.  Błędy popełnione w tym czasie  mszczą się długo na Dziecku i na otoczeniu.

„… pierwsze lata to fundament  osobowości .Gdy się go wadliwie zbuduje – cały dom będzie zagrożony, chociażby  inne elementy miał właściwie wykonane.”(Maria Łopatkowa)

DROGOWSKAZ ŚWIADOMEGO RODZICA

1.Dziecko to nasz prawdziwy SKARB, nasza najważniejsza inwestycja życiowa.
2.Każde Dziecko ma indywidualne talenty i uzdolnienia. Od nas zależy czy pozwolimy Mu na wykorzystanie posiadanego potencjału.
3.Kochaj Dziecko nie za to jakie jest i co potrafi, kochaj Je ZA TO , ŻE JEST.
4.Powtarzaj często swojemu Dziecku , że Je kochasz mocno i bezwarunkowo. Taki komunikat pozwoli Mu na rozwinięcie wiary w siebie.
5.Przytulaj swój SKARB i obdarzaj pieszczotami bez szczególnej okazji, tak często jak to  jest możliwe.
6.Pamiętaj, że pełna akceptacja Dziecka takiego jakim jest, nie ma nic wspólnego z pochwalaniem lub nie jego zachowania. Oddziel te dwie rzeczy. Krytykuj postępek a nie człowieka.
7.Zapewnij swojemu Dziecku spokój, poczucie bezpieczeństwa i stabilność.
8.Nie skąp dziecku pochwał. Pamiętaj jednak, że muszą być one szczere, inaczej nie uwierzy i straci do Ciebie zaufanie.
9.Poświęcaj Dziecku jak najwięcej czasu. Im więcej go masz dla swojej Pociechy, tym Ona bardziej odczuwa, że ją kochasz.
10.Jeśli zapewnisz Dziecku odpowiednio dużo czasu, uwagi i uczucia, zaskoczy Cię nieraz swoją postawą, uczynkami i osiągnięciami.

„Najważniejsza rola rodzicielstwa, to kochać i wychowywać swoje dzieci oraz budować w nich uczucie wysokiej samoakceptacji i pewności siebie.Jeśli wychowasz dzieci tak, że będą się wspaniale ze sobą czuły,że będą się palić do ruszenia w świat i zdobycia go, to wypełnisz swą powinność w najwyższym stopniu.” (Brian Tracy)