Jesteśmy profesjonalną kadrą. Nauczycielami z powołania. Pracujemy z młodszymi dziećmi od ponad dwudziestu pięciu lat. Spod naszych skrzydeł wychodzą kreatywni, myślący uczniowie, którzy świetnie się uczą. Dzieci są uspołecznione, doskonale się komunikują, potrafią rozwiązywać problemy i pracować w grupie, a jednocześnie pozostają sobą.

Wiemy, że zdolności twórcze i naturalna kreatywność ujawniają się najpełniej w okresie przedszkolnym. Nie narzucamy sztywnych schematów lecz podkreślamy możliwości wielu rozwiązań. Rozwijamy indywidualizm dziecka. Nie pracujemy pod presją.
Nazwa Podwodna Kraina nie jest przypadkowa. Woda intryguje, przyciąga żeglarzy, podróżników i badaczy. Chcemy, żeby to miejsce było właśnie takie: ciekawe, intrygujące, tajemnicze i pobudzające wyobraźnię.

W NASZYM PRZEDSZKOLU Twoje dziecko będzie mogło marzyć, analizować, bawić się, snuć refleksje i uczyć się zachowań społecznych. Tak jak i Ty, drogi RODZICU, wiemy, że dziecko w wieku przedszkolnym najlepiej rozwija się kiedy ma swobodę poznawania otaczającego je świata w bezpiecznym i przyjaznym środowisku . Właśnie takie warunki zapewniamy w Podwodnej Krainie: dużo bajek, wierszyków, piosenek, rozmów i zabaw. Dodatkowym atutem jest kameralność tego miejsca – 2 grupy maksymalnie do 15 osób.
Pomożemy Ci rozwinąć zainteresowania i pasje Twojego dziecka, poznać jego mocne strony i słabości.

W ramach czesnego zapewniamy:

a) codzienne zajęcia języka angielskiego;

b) opiekę logopedy;

c) zajęcia umuzykalniające (m.in. aktywne słuchanie muzyki wg. Batii Strauss );

d) ćwiczenia aktywizujące – elementy Kinezjologii Edukacyjnej Paula Dennisona;

e) gimnastykę ogólnorozwojową;

f) opiekę terapeuty pedagogicznego;

g) skuteczne rozpoznawanie potencjału podopiecznego, odkrywanie i wzmacnianie jego mocnych stron i talentów – praca metodą tutoringu;

h) nowoczesne pomoce edukacyjne;

i) realizację programu wychowania przedszkolnego zgodnego z podstawą programową;

j) warunki do wspierania osobowości dziecka poprzez organizowanie zajęć i zabaw wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Jesteśmy profesjonalną kadrą. Nauczycielami z powołania. Pracujemy z młodszymi dziećmi od ponad dwudziestu lat. Spod naszych skrzydeł wychodzą kreatywni, myślący uczniowie, którzy świetnie się uczą. Dzieci są uspołecznione, doskonale się komunikują, potrafią rozwiązywać problemy i pracować w grupie, a jednocześnie pozostają sobą.

Nauczyciel to :

• miłość do dzieci
  • odpowiedni zbiór cech osobowości, temperamentu
  • zdolności wrodzone i wyuczone
  • zawód i powołanie

TAKA WŁAŚNIE JEST NASZA KADRA.

Tworzymy  przyjazne  miejsce, w którym dzieci rozpoczną swoją pierwszą edukację, podczas której będą:

• z radością poznawać świat,
  • zdobywać nowe umiejętności,
  • zawierać pierwsze przyjaźnie,
  • uczyć się samodzielności.

Nasze Przedszkole mieści się na parterze nowo oddanego bloku. Lokal spełnia wszystkie przewidziane prawem normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe.

Do dyspozycji dzieci są dwie przestronne sale doskonale oświetlone, ciepłe, nowocześnie umeblowane i w pełni wyposażone w różnego rodzaju pomoce edukacyjne. Każde dziecko ma swoją szafkę w szatni. Toalety są przystosowane dla małych dzieci.

W bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola znajduje się urokliwy park. Przy przedszkolu jest bezpieczny  plac zabaw. Urządzenia, które się tam znajdują stwarzają doskonałe warunki do gier i zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami.