Małgorzata Korczewska

NAUCZYCIEL

MAŁGORZATA KORCZEWSKA – nauczyciel

W pracy udało mi się połączyć moje dwie pasje: pracę z dziećmi i język angielski. Obydwie mają coś wspólnego. Wymagają ode mnie stałego doskonalenia, stawiają wyzwania, zaskakują.

Pracę z dziećmi rozpoczęłam zgodnie z moim wykształceniem (ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie pedagogiki specjalnej), w szkole specjalnej. Początkowo uczyłam różnych przedmiotów, ale pojawił się również język angielski w klasie dla uczniów niedowidzących. Odkryłam wtedy swoją pasję i tak się zaczęło. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie nauczania wczesnoszkolnego języka angielskiego i rozpoczęłam pracę w szkole podstawowej w klasach I-III.

W pracy z dziećmi fascynuje mnie dziecięce, nieskażone spojrzenie na świat,  ich niepohamowana ciekawość i brak lęku przed popełnianiem błędów. Dzieci ciągle mobilizują mnie do otwartości i elastyczności w podejściu do pracy z nimi. Praca z dziećmi również stale stymuluje moją wyobraźnię i kreatywność.

Cieszę się, że pracuję w przedszkolu „Podwodna Kraina” w mało licznej grupie dzieci i mogę codziennie „zarażać” ich pasją do nauki języka angielskiego.

Czas wolny lubię spędzać aktywnie z moją rodziną i psem.

Oprócz praktycznych umiejętności posiadam teoretyczne podstawy do pracy z dziećmi potwierdzone dyplomami i certyfikatami. Należą do nich m.in.:

• AKT NADANIA STOPNIA NAUCZYCIELA MIANOWANEGO
  • DYPLOM UKOŃCZENIA WYŻSZYCH STUDIÓW MAGISTERSKICH W ZAKRESIE PEDAGOGIKI SPECJALNEJ
  • CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH
  • ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH W ZAKRESIE NAUCZANIA WCZESNOSZKOLONEGO JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  • ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU KURSU KWALIFIKACYJNEGO PEDAGOGICZNO – METODYCZNEGO JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  • ZAŚWIADCZENIE O UCZESTNICZENIU W WARSZTATACH „PRACA Z DZIECKIEM AUTYSTYCZNYM W PLACÓWCE OŚWIATOWEJ”
  • ZAŚWIADCZENIE O OBECNYM UCZESTNICZENIU W STUDIACH PODYPLOMOWYCH : PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA