Witamy serdecznie w Podwodnej Krainie

gdzie tworzy się magiczne światy, w których dzieci czują się tak wspaniale, że do domu nie chcą wracać wcale.

IMG-20180616-WA0012
orły edukacji 2023

Zapewniamy zdrowe, wysokiej jakości i różnorodne posiłki przygotowane przez sprawdzoną firmę cateringową Pyszotka, która gotuje właśnie z myślą o najmłodszych. Całodzienne wyżywienie to: śniadania ( w tym dwa razy w tygodniu są to śniadania ciepłe), dwudaniowe obiady ( zupa, drugie danie) i podwieczorki. Posiłki są pełnowartościowe, odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci.

Menu znajduje się na naszej stronie: www.przedszkolepodwodnakraina.pl. Należy wybrać placówkę: Przedszkole Chałubińskiego, następnie zakładkę JADŁOSPIS.

Przedszkole Podwodna Kraina  znajduje się na osiedlu Chełm, w wyremontowanym od podstaw budynku, niedaleko kwiaciarni ELANIA, przy ul. Chałubińskiego 1. Placówka ma kameralny charakter. W budynku mieści się jeden oddział żłobka i dwa oddziały przedszkolne.
W pobliżu (ok. 5 minut) znajdują się dwa przystanki tramwajowe Chałubińskiego oraz Odrzańska i jeden przystanek autobusowy (ok.1 minuty) przy ul. Worcella.
Przy przedszkolu dostępne są miejsca parkingowe.

Nasi nauczyciele

Jesteśmy profesjonalną kadrą. Nauczycielami z powołania. Pracujemy z młodszymi dziećmi od ponad dwudziestu pięciu lat. Spod naszych skrzydeł wychodzą kreatywni, myślący uczniowie, którzy świetnie się uczą. Dzieci są uspołecznione, doskonale się komunikują, potrafią rozwiązywać problemy i pracować w grupie, a jednocześnie pozostają sobą.
• Nie narzucamy sztywnych schematów lecz podkreślamy możliwości wielu rozwiązań.
• Rozwijamy indywidualizm dziecka.
• W naszej pracy stawiamy na elastyczność, gdyż powielanie tego samego modelu postępowania w stosunku do każdego dziecka nie przyniesie sukcesu.
• Dostosowujemy formy i metody pracy do osobowości i potrzeb dziecka.
Zespół naszego przedszkola to:
- miłość do dzieci
- odpowiedni zbiór cech osobowości i temperamentu
- predyspozycje pedagogiczne i powołanie.

Harmonijny rozwój talentów dziecka

Podczas pracy wychowawczej z dziećmi kształtujemy umiejętności życia w grupie, radzenia sobie ze stresem, a także budujemy Ich wiarę we własne siły
i możliwości. Rozbudzamy u naszych wychowanków potrzebę szeroko rozumianej aktywności, w tym także aktywności językowej.